Centrum regeneracji turbosprężarek CR-Turbo

Grunwaldzka 59, 37-700, Przemyśl PL

www.cr-turbo.pl/
531888325


Ilość Ocen: 8

Centrum regeneracji turbosprężarek CR-Turbo znajduje się przy ulicy Langiewicza 65 w Rzeszowie. Firma posiada również oddziały w Pogwizdowie Nowym, Kielcach, Przemyślu i Lwowie. Zajmuje się ona kompleksową mechaniką pojazdową, regeneracją turbosprężarek oraz wyważaniem dynamicznym elementów wirujących. Poza tym pośród jej usług znajdziemy chip tuning, regenerację filtrów DPF/FAP, regenerację wałów napędowych, sprzedaż turbosprężarek po regeneracji oraz serwis klimatyzacji i wulkanizacji. CR-Turbo gwarantuje terminowe i rzetelne wykonywanie każdej usługi. Na każdą turbinę daje klientowi roczną gwarancję na piśmie, bez limitu kilometrów. Firma jest również autoryzowanym serwisem brytyjskiej grupy Melett oferującej wysokiej jakości części do turbosprężarek. Wykorzystuje więc podczas usług tylko wysokiej jakości sprzęt oraz korzysta też z maszyn, które gwarantują skuteczność napraw i innych zabiegów zapewniających właściwe funkcjonowanie pojazdów.


Na czym polega regeneracja wałów napędowych?

Wały napędowe są najczęściej używane w budowie samochodów ciężarowych, osobowych, dostawczych, jak i maszyn stosowanych w przemyśle górniczym, budowlanym, rolnictwie, pojazdach szynowych i specjalistycznych. Jego szerokie zastosowanie generuje powstawanie nowoczesnych maszyn oraz sprzętu do regeneracji wałów napędowych. Coraz więcej serwisów i firm podejmuje się ich naprawiania.


Wał napędowy to walec z umieszczonymi na nim elementami takimi jak koła zębate, tarcze hamulcowe czy piasty. Spełnia on następujące role:

 

  • przenosi moment obrotowy na oddalone od siebie części zespołu układu napędowego
  • przekazuje napęd z głównego wałka na tylni most napędowy

 

Jego sprawne działanie umożliwia poprawną pracę zespołów współpracujących, a więc także właściwe użytkowanie maszyny, w której występuje. W ciągu kilku lat jego części potrafią się poluzować na tyle, że doprowadzają do szybszego zużywania się oraz co za tym idzie uszkodzeń uszczelniaczy, łożysk, elementów skrzyni biegów i mostu napędowego. Nawet najdrobniejsze drgania są więc sygnałem do sprawdzenia sprawności wału napędowego.


Jego regeneracja polega na:

  • demontażu wału w celu sprawdzenia jego stanu technicznego
  • oczyszczeniu jego części w procesie piaskowania i śrutowania w celu przywrócenia go do stanu pierwotnego
  • usunięciu wadliwych części i zastąpienia ich nowymi najwyższej jakości i o dokładnych parametrach ustalonych przez producenta lub skróceniu/wydłużeniu części wału
  • zespawaniu całości metodą obrotową
  • wyważeniu dynamicznym i geometrycznym wału napędowego, by sprawdzić jego pracę w danej maszynie (np. samochodzie osobowym, który poddaje go obrotom od 1700 do 4500 obrotów na minutę)
  • lakierowaniu wału w celu jego zakonserwowania

Przy wyborze serwisu naprawczego warto zapoznać się z ofertą kilku firm, by być pewnym, że regeneracja przeprowadzona zostanie na najwyższym poziomie. Jej właściwe wykonanie zagwarantuje odpowiednią pracę wału napędowego, zaoszczędzi czas i pieniądze posiadacza pojazdu.

ZOSTAW OCENĘ

Cena usług

Jakość usług

Czas realizacji

Ocena ogólna

OPINIE INNYCH Centrum regeneracji turbosprężarek CR-Turbo

SienkoGit


darekWitam nie polecam gorzej niż źle


adamSzybko - najlepszy serwis turbin w Przemyślu


Naprawa Turbin RzeszówFirma CR-Turbo znajduje się w Przemyślu przy ulicy Grunwaldzka 59. Jednak usługi świadczy ona dla klientów z całego kraju. Jest to możliwe dzięki wysyłaniu do nich po sprzęt do naprawy czy testowania kuriera. CR-Turbo zajmuje się przede wszystkim regeneracją turbin i to nie tylko na łożyskach ślizgowych, ale też kulkowych, jak i naprawą sterowników turbin, ich skupywaniem i sprzedażą. Poza tym używa wyłącznie renomowanych części zamiennych oraz wysokiej klasy maszyn np.: wyważarek.


MackoKorzystam z usług od kilku lat i narazie się nie zawiodłem mogę śmiało polecić !


GrzegorzZrobilem juz u nich 2 turbine i jak narazie wszystko super polecm


Token